goga u cluj

Universitatea Cluj s-a impus cu scorul de 3-0 în fața echipeiViitorul Pandurii Târgu Jiu,în meciul contând pentru cea de a doua etapă a Ligii a II-a. Pe stadionul din Târgu Mureș, studenții au jucat fără spectatori ca urmare a sancțiunii impuse de FRF după incidentele din barajul pentru promovare.

Deși jocul Universității nu a fost unul convingător, Alex Pop a reușit, cu 10  minute de finalul primei reprize, golul etapei, marcând cu un șut de la centrul terenului. Atacantul clujean a reușit  în minutul 40 să majoreze avantajul universitarilor la 2-0.

La revenirea de la vestiare, Goga a marcat pentru 3-0 (minutul 56) în urma unei pase primite de la Rafa. După golul lui Goga universitarii nu au mai contat în atac însă acțiunile ofensive ale Viitorului Pandurii Târgu Jiu nu au reușit să modifice tabela de marcaj.

Cele trei puncte obținute de clujeni sunt o gura de oxigen după înfrângerea cu CSm Reșița și înaintea derby-ului de sâmbătă împotriva celor de la F.C. Argeș.