Toni Conceicao: Unde nu sunt rezultate, antrenorii sunt primii care plătesc

antonio conceicao

La conferința de presă după  înfrângerea rușinoasă pe teren propriu (2-3) în fața campioanei Luxemburgului, Antonio Conceicao și-a anunțat demisia. Antrenorul feroviarilor a rezistat o lună pe banca tehnică unde a bifat 10 meciuri și a înregistrat cinci victorii, trei remize și două înfrângeri, ambele împotriva lui Dudelange.

”Echipa a făcut o primă repriză bună, am avut două ocazii de a marca şi am încercat să le dau mai multă motivaţie jucătorilor. Nu a fost posibil. La începutul reprizei a doua am primit gol şi de acolo partida a devenit foarte dificilă.Trebuie să fim realiști, să vedem faptul că eu am venit doar de o lună la club. Repet, am preluat o echipă total nouă şi nu am avut timp să antrenez echipa, doar din trei în trei zile a fost mai mult recuperare. Unde nu sunt rezultate, antrenorii sunt primii care plătesc şi e posibil să fie aşa şi de această dată”, a declarat Antonio Conceicao.